Podnośniki ścienne

LeviActive - System do Ćwiczeń i Rehabilitacji

System do Ćwiczeń i Rehabilitacji LeviActive ułatwia rehabilitację kończyn dolnych, górnych, wspomaga utrzymanie pozycji pionowej. Ułatwia wprowadzenie wyjątkowo rozbudowanych zestawów ćwiczeń, które mogą się odbywać na kilku wysokościach – stopy, kolana, obręcz biodrowa, odcinek lędźwiowy, piersiowy kręgosłupa, obręcz barkowa i odcinek szyjny kręgosłupa.LeviActive to nowoczesne urządzenie, którego głównym zastosowaniem jest wsparcie użytkownika z niepełnosprawnością, podczas ćwiczeń, a w połączeniu z podnośnikiem ściennym LeviCare Q140 oraz dopasowanej kamizelki LeviTrainer umożliwia także ćwiczenia w odciążeniu.

Producent: LeviCare

Status: dostępny na zamówienie
17 300,00 PLN
Ilość

System do ćwiczeń i rehabilitacji - LeviActive

LeviActive to nowoczesne urządzenie, którego głównym zastosowaniem jest wsparcie użytkownika z niepełnosprawnością, podczas ćwiczeń, a w połączeniu z podnośnikiem ściennym LeviCare Q140 oraz dopasowanej kamizelki LeviTrainer umożliwia także ćwiczenia w odciążeniu.

System do Ćwiczeń i Rehabilitacji LeviActive ułatwia rehabilitację kończyn dolnych, górnych, wspomaga utrzymanie pozycji pionowej.  

Ułatwia wprowadzenie wyjątkowo rozbudowanych zestawów ćwiczeń, które mogą się odbywać na kilku wysokościach – stopy, kolana, obręcz biodrowa, odcinek lędźwiowy, piersiowy kręgosłupa, obręcz barkowa i odcinek szyjny kręgosłupa.

Poszczególne etapy ćwiczeń możemy moderować za pomocą różnorodnych obciążeń, w zależności od stanu zdrowia, stadium zmęczenia, wytrzymałości czy ogólnej kondycji użytkownika.

leviactiv z georgem na wozku m.jpg      

*System LeviActive nie zawiera podnośnika ściennego LeviCare Q140

System LeviActive składa się z:

  • bazy ściennej o wysokości 1,8 metra z miejscem na podnośnik ścienny LeviCare Q140 oraz z wpustami montażowymi na akcesoria,
  • specjalistycznej kamizelki LeviTrainer na gumach,
  • wieszaka LeviTrainer,
  • blokady obrotu podnośnika ściennego,
  • akcesoriów: gumy, bloczki, linki, uchwyty, drewniany drążek drabinkowy (istnieje możliwość regulowania długości linek i gum).

AKCESORIA:

Blokada obrotu

Gumy, uchwyty

Drążki

Uchwyty na nadgarstki i kostki

LeviActive system do ćwiczeń i rehabil      

Podłączenie do szeregu otworów montażowych jest możliwe za pomocą specjalnego systemu szybkiego montażu lub karabińczyka.

Wieszak LeviTrainer zapewnia możliwość obracania się, posiadając równocześnie miejsca dedykowane na podczepienie uchwytów do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych. 

LeviActive system do ćwiczeń i rehabil     LeviActive system do ćwiczeń i rehabil

Wymiana wieszaka w ramieniu LeviCare Q140 na wieszak LeviTrainer jest łatwa i intuicyjna.

LeviActive daje możliwość skomponowania przez fizjoterapeutę lub samodzielnie zestawów ćwiczeń dedykowanych osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności jak również osób bez niepełnosprawności.

Blokada obrotu zawarta w zestawie umożliwia zablokowanie ramienia tak, by znajdowało się w jednej pozycji nie blokując jego zdolności unoszenia i opuszczania. Specjalnie zaprojektowane otwory w bazie ściennej ułatwiają umieszczenie blokady w odpowiednim miejscu.

Kamizelka LeviTrainer jest obszyta miękkim wykończeniem na linii pach, tułowia i ud, posiada regulację pasków. Umożliwia szybkie ubranie i zdejmowanie, jest zapinana za pomocą klamerek oraz jest stworzona z materiału nie powodującego odparzenia ciała. Mocne zapięcia gwarantują stabilne umocowanie tułowia oraz bezpieczeństwo podwieszonego użytkownika.

Kamizelka jest połączona z wieszakiem za pomocą gum, których ilość determinuje stopień odciążenia pacjenta a możliwość zmian odciążenia może przyczynić się do postępu w procesie rehabilitacji.

LeviActive system do ćwiczeń i rehabil


Główne zalety urządzenia:

Wsparcie w procesie rehabilitacji zarówno w odciążeniu za pomocą podnośnika ściennego LeviCare Q140 oraz w wielu pozycjach nie wymagających podwieszania podnośnikiem ściennym.

LeviActive system do ćwiczeń i rehabil      LeviActive system do ćwiczeń i rehabil

Łatwa regulacja długości gum z podajnikami

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz